Jak inwestować w srebro?

Złoto i srebro różnią się między sobą pod kilkoma ważnymi względami. Srebro posiada pewne wady, ale także i zalety, których brak złotu. W obecnych czasach inwestycja w srebro cieszy się coraz większą popularnością, ze względu na kilka czynników. W obecnych czasach srebro jest metalem, które znajduje coraz większe zastosowanie w przemyśle. Poniżej przedstawiamy informacje, które powinien wiedzieć każdy początkujący inwestor.

Srebro – główne wady i zalety metalu.

Główną wadą srebra jest przede wszystkim VAT, który obniża wartość inwestycji już w początkowej fazie o 23 procent. Zalet metalu jest zdecydowanie więcej (zobacz http://www.investa.net.pl). Ceny srebra są stosunkowo niskie, co pozwala na rozwój inwestycji nawet dla przeciętnie zarabiającego Polaka.

Inwestycja w srebro – jakie produkty wybierać?

Ze względu na odprowadzanie podatku VAT, najlepiej jest wybierać monety ze srebra, gdzie jednouncjowe cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli nie interesuje nas aspekt kolekcjonerski, możemy także inwestować w monety bulinonowe, takie jak np. Kanadyjski Liść Klonowy czy też Australijski Kangur. Monety te są najtańsza, ale także najbardziej dostępne i płynne finansowo, co oznacza szybszą i łatwiejszą sprzedaż nowemu nabywcy. W przypadku inwestycji w kolekcjonerskie metody musimy liczyć się z wyższymi cenami oraz ograniczonymi nakładami, które jednak powodują większą kwotę zysku z inwestycji. Należy pamiętać, że jest to inwestycja stosunkowo krótsza od złota, ale również potrzebuje określonego czasu na znalezienie nabywcy i sfinansowanie metalu.

Jak każda inwestycja posiada swoje plusy i minusy. Dzięki niższej cenie jest o wiele bardziej dostępna i nie potrzebuje dużego wkładu własnego na jej rozwój. Srebro jest metalem, który obecnie przechodzi swój „renesans” i jest coraz bardziej doceniany. Ma zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w jubilerstwie, aranżacji wnętrz czy też w galanterii. Pragnąc zainwestować zależy analizować wady i zalety, których jest zdecydowanie więcej, a także znaleźć zaufanego i pewnego dostawcę.

 

Author: dobrespolki.com.pl