Od czego zacząć dietę?

Zmianę diety pod kątem zmniejszenia jej kaloryczności najlepiej jest prowadzić pod kontrolą specjalisty. Nadal jednak wiele osób decyduje się na samodzielne ułożenie nowego jadłospisu. Od czego warto jest zacząć decydując się na odchudzanie?
Jeśli konieczne jest zrzucenie dużej liczby kilogramów lepiej jest nie robić tego samemu. Zbyt radykalna dieta w wielu przypadkach może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. Aby określić, czy waga jest prawidłowa, czy jednak konieczne jest zastosowanie diety warto jest obliczyć BMI. Jak to zrobić?

 

Najlepiej oblicz BMI według wzoru. Wystarczy podstawić swoją wagę oraz wzrost. Wagę wyrażoną w kilogramach należy podzielić przez wzrost do kwadratu wyrażony w metrach. To pozwala uzyskać wynik, który należy sprawdzić w tabeli. W przypadku kobiet wskaźnik nie powinien przekraczać liczby 25. Powyżej tej wartości zazwyczaj doradza się zmianę diety oraz włączenie aktywności fizycznej do codziennego planu dnia.
Warto pamiętać, że obecnie BMI nie powinno być jedynym przeprowadzonym badaniem. Warto jest mimo wszystko udać się do specjalisty i sprawdzić tkankę tłuszczową.

 

Author: dobrespolki.com.pl