Szczeniak brudzi w domu? Sposoby na nauczenie psa czystości.

Zaletami posiadania psa jest nie tylko dobra zabawa, wiąże się to też z obowiązkami a czasem nieprzyjemnościami. Pierwszym problemem jaki najczęściej napotyka właściciel młodego psiaka jest jego zamiłowanie do brudzenia w mieszkaniu. Każdy wtedy zadaje sobie pytanie jak nauczyć psa czystości? Wbrew pozorom nie jest to sprawa obca dla psiaka, ani też niewykonalna dla właściciela. Wymaga tylko konsekwencji i częstych spacerów.
Gdy Twój szczeniak załatwia się kilkanaście razy na dobę, po zabawie, po każdym jedzeniu i piciu, po obudzeniu się warto mieć pod ręką odpowiednią pomoc w postaci mat higienicznych. Można je zakupić w sklepie zoologicznym. Wykonane są z chłonnych celulozowych włókien. Pochłaniają też nieprzyjemny zapach psiego moczu.

 

Małe szczeniątka potrzebują opróżnić swój pęcherz co dwie godziny. Należy wtedy wychodzić z psem co dwie godziny stopniowo wydłużając ten czas, by pęcherz przyzwyczajał się do dłuższego utrzymywania moczu. Aby pies się zanadto nie stresował, dobrze znaleźć spokojne miejsce. Warto też wprowadzić system wynagradzania w postaci dobrego słowa, głaskania oraz podawania smakołyków.

 

Author: dobrespolki.com.pl