Nowy Polski Ład coraz bliżej, a przedsiębiorcy nie wiedzą co robić! Sprawdź, co czeka ich w 2022 roku!

Nowy Polski Ład zawładnął wszystkimi. Interesują się nim nie tylko dziennikarze, ale też przedsiębiorcy czy zwykli ludzie. Szczegóły o nim przedstawia wiele stron z informacjami. Można usłyszeć o nim w radiu bądź w wiadomościach, które emitowane są w telewizji. Jednak bardzo dużo informacji można dowiedzieć się też z Internetu, gdzie artykułów na określony temat jest mnóstwo. Piszą dzisiaj o tym nie tylko serwisy, na których można znaleźć najważniejsze i najnowsze wiadomości z kraju i ze świata, ale również biura księgowości, czy też inni blogerzy, którzy prowadzą tematyczny blog. Dzisiaj przedstawimy szczegóły odnośnie zmian, których będą mogli spodziewać się przedsiębiorcy po wprowadzeniu rządowego programu. Sprawdź.

Jakie zmiany przewidziane są dla przedsiębiorców?

Nowy Polski Ład wzbudza w wielu osobach niepewność. Niektórzy uważają, że za tym programem może się coś kryć. Oczywiście nie można wykluczyć tej opcji, ponieważ założone cele rządzących muszą mieć w czymś podparcie. Tak jak można zauważyć od dłuższego czasu, rząd, jeśli coś komuś daje, to musi również coś komuś zabrać. Nowy Polski Ład nakłada największe obciążenia na przedsiębiorców. To właśnie oni są największym gronem osób, którym dostanie się podwójnie. Oczywiście dla niektórych przedsiębiorców zmiany będą neutralne. Natomiast, jeśli chodzi o większą część przedsiębiorców, to będą oni musieli liczyć się ze zwielokrotnieniem ponoszonych kosztów, ponieważ wzrosną dla nich obciążenia podatkowe. A wszystko to doprowadzi to tego, że dochody takich firm ulegną znacznemu zmniejszeniu. Wówczas ceny świadczonych przez nich usług mogą zostać podwyższone. Co jeszcze może się stać? Niektóre przedsiębiorstwa mogą chcieć przejść z jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę z o.o. Jeśli chodzi o osoby samozatrudnione, to przejście na umowę o pracę może być dla nich bardziej atrakcyjne. Oczywiście część z działalności może zakończyć prowadzenie swojego biznesu, ponieważ przestanie być on już opłacalny.

Jakie elementy przewiduje Nowy Polski Ład?

Program Nowego Ładu ma dotyczyć najważniejszych aspektów w życiu społecznym oraz gospodarczym Polaków. Program ten opierać się będzie na kilku obszarach. Należą do nich: Plan na zdrowie; Uczciwa praca – godna praca; Dekada rozwoju; Rodzina i dom w centrum życia; Polska – nasza ziemia; Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek; Dobry klimat dla firm; Czysta energia, czyste powietrze; Cyber Poland 2025 oraz Złota jesień życia.

Konkluzja? Co w całej tej sytuacji mogą zrobić przedsiębiorcy?

Podsumowując wszystkie informacje, nie pozostaje nic innego, jak tylko stwierdzić, że Nowy Polski Ład może sporo namieszać. Przedsiębiorcy mają całkowite prawo do obaw o swój własny biznes. Nie powinno nas też dziwić oburzenie niektórych działalności, ponieważ wiele z nich dużo straci. Ze względu na to, że Nowy Polski Ład zacznie obowiązywać od stycznia 2022 roku, to przedsiębiorcy mają mało czasu do przemyśleń. W wielu przypadkach korzystniejsze okaże się przejście z jdg na spółkę z o.o., a w innych przypadkach zamknięcie biznesu. Niemniej jednak warto skupić się na pozytywnych aspektach i przekalkulować swój biznes.

 

Author: dobrespolki.com.pl