Przykłady zainteresowania w CV – kulinaria i inne ciekawe

Wszyscy z nas mają jakieś zainteresowania i pasje. Jedni w wolnych chwilach lubią czytać książki, drudzy oddają się swojemu hobby – przykładowo malowaniu, czy motoryzacji. Czym by było życie bez żadnych zainteresowań? Z pewnością o wiele nudniejsze, niż z nimi. Przy składaniu CV do pracy warto przedstawić przykłady zainteresowania w CV, które oczywiście w bardzo dużym stopniu pokazują i przybliżają pracodawcy naszą postać. W zależności od miejsca, do którego składamy CV z nadzieją na znalezienie pracy, będzie ważne to, co w nim zamieścimy. Dla każdej firmy pracownik, który posiada swoje zainteresowania jest bardzo cenny, w szczególności, gdy zainteresowania pokrywają się z wykonywaną pracą w danym miejscu.

przykłady zainteresowania w CV

Zainteresowania, które wpisujemy w CV powinny przedstawiać nas jako osobę wartościową oraz taką, która jest warta poznania. Przykładowo, gdy poszukujemy pracy w jakieś konkretnej dziedzinie, to wypadałoby, aby wpisać takie zainteresowania, które mniej więcej bardziej pasują do wykonywanego zawodu. Oczywiście nie należy kłamać i wymyślać na siłę zainteresowań, z którymi mamy niezbyt dużo do czynienia. W każdym momencie na rozmowie o pracę pracodawca może poprosić nas o opowiedzenie o naszych zainteresowaniach. Nie chcielibyśmy chyba wykazać się niewiedzą i w rezultacie zniszczyć naszą szansę na znalezienie pracy, u tego pracodawcy. Różne zainteresowania mogą przedstawiać nas jako osoby, które nadają się na konkretne stanowiska. Wielu pracodawców poszukuje u swoich potencjalnych przyszłych pracowników takich właśnie zainteresowań, które wykazują przykładowo naszą kreatywność, chęć zwyciężania, zdolność pracy w zespole, czy zdolności analityczne. Wielu ludzi ma niemały problem w wpisaniu w CV swoich zainteresowań. Nie powinni oni się jednak tym, aż tak przejmować, tylko na poważnie pomyśleć o tym, co robimy w wolnym czasie – nie chodzi tutaj o wymuszone czynności, które wykonujemy, ponieważ musimy, tylko takie, które robimy, ponieważ coś nas naprawdę ciągnie i nie możemy bez tego żyć. Przykładowe zainteresowania, które możemy wpisać w swoim CV: ogrodnictwo, matematyka, hotelarstwo, turystyka, informatyka, majsterkowanie, malowanie, śpiewanie, gotowanie, cukiernictwo, kosmetyka, garncarstwo, historia, gry zespołowe.

zainteresowania – kulinaria

Gdy szukamy pracy w gastronomii, to wpisanie w CV zainteresowania kulinaria może nam bardzo pomóc. Musimy pamiętać oczywiście o tym, że powinniśmy posiadać wtedy niezbędną, a nawet dużą wiedzę i umiejętności na ten temat, ponieważ w CV bardzo wielu ludzi w rubryce zainteresowania zamieszcza kulinaria czy też gotowanie. Jeśli poważnie traktujemy szansę na znalezienie pracy w tej branży, to powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że pracodawca z pewnością sprawdzi naszą wiedzę. Na samej rozmowie kwalifikacyjnej niekoniecznie sprawdzi całą naszą gastronomiczną wiedzę, ale w ciągu pracy już na pewno tak. Nasza wiedza koniecznie musi pokrywać się z naszymi umiejętnościami.

 

Author: dobrespolki.com.pl