Co trzeba zrobić by otworzyć agencję ochrony?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo ludzi postanawia poprawić swoją sytuację materialną. Dlatego też, decydują się oni na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Wszystko dlatego, że będąc „na swoim” mamy możliwość większych zarobków. Obecnie między innymi w Polsce często młodzi ludzie nie mają możliwości godnie zarabiać. Jak zatem mają zacząć dorosłe życie? Kupić mieszkania itp. Młodzi ludzie działają w różnych branżach typu handel, informatyka ale także branża ochroniarska. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić co trzeba zrobić, aby być właścicielem takiej agencji ochrony.

Jak otworzyć firmę ochroniarską?

Ważną informacją przy zadaniu sobie pytania Jak założyć firmę ochroniarską? jest to, że aby do tego doszło wymagana jest między innymi koncesja na prowadzenie takiej działalności. Ale to niestety nie jedyne formalności, które się z nią wiążą. Na pewno każdy wie, ale warto wspomnieć, iż firma ochroniarska zajmuje się realizacją bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w formie stałej lub doraźnej. Można ochraniać budynki typu galerie czy supermarkety oraz duże firmy, które mają dość ważne informacje wewnątrz. Można pilnować także ludzi albo nieruchomości. Wcześniej wspomniana koncesja pozwoli określić między innymi zakres i formę prowadzonej usługi. Możemy tego uniknąć w jednym konkretnym przypadku. Oczywiście tylko i wyłącznie w przypadku jeśli przedsiębiorca zdecydował się realizować działalność ochrony mienia w zakresie zabezpieczenia technicznego. Zatem w tej sytuacji przedsiębiorstwo nie powinno w takim przypadku dotyczyć obszarów, obiektów i urządzeń ważnych dla obronności, bezpieczeństwa publicznego i innych ważnych interesów państwa. Dodatkowo taką koncesję może uzyskać przedsiębiorca zarejestrowana jako osoba fizyczna lub członek spółki, który widnieje na liście kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej lub kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego. Gdzie należy się po nią zgłosić i gdzie składać wnioski? Mowa tutaj o ministrze właściwym do spraw wewnętrznych. Koncesji udziela się przeważnie na czas określony, ale nie krótszy niż pięć lat i nie dłuższy niż 50 lat. Można oczywiście krócej, ale tylko na wniosek przedsiębiorcy. Jak już zostanie ona wydana to należy pamiętać, iż minister ma prawo skontrolować takiego przedsiębiorcę.

Jeśli mamy pytania odnośnie prowadzenia takiej agencji ochrony to warto albo poczytać informację w internecie na ten temat albo po prostu udać się do instytucji, która będzie w stanie udzielić nam wszystkich niezbędnych informacji na ten temat. Czyli także jakie dokumenty będą potrzebne.

Podsumowując powyższy artykuł warto zaznaczyć, że posiadając własny biznes to z jednej strony duża wygoda ale i bardzo duża odpowiedzialność. Nie tylko jeśli chodzi o branżę ochroniarską. Ale nie każdy może pracować jako ochroniarz i to na pewno warto jest zaznaczyć.

 

Author: dobrespolki.com.pl