Dlaczego trzeba dbać o czyszczenie elewacji?

Zanieczyszczona elewacja to nie tylko kwestia estetyki, ale też zdrowia. Grzyby i pleśń są poważnym zagrożeniem dla ludzi. Aby budynek był zadbany, należy systematycznie, raz na kilka lat oddać go w ręce profesjonalnej firmy, świadczącej usługi w tym zakresie. Czyszczenie elewacji nie jest czynnością, którą można wykonać samodzielnie. Do realizacji prac potrzebny jest odpowiedni sprzęt, środki czyszczące, jak również doświadczenie.

Dlaczego warto dbać o elewację?

Na wygląd elewacji ma wpływ wiele czynników zewnętrznych i lokalizacja budynku. Obiekty usytuowane przy ulicach, w uprzemysłowionych regionach brudzą się najszybciej. Równie duży wpływ na stopień i zanieczyszczenia elewacji ma faktura budynku i nasiąkliwość. Gładka elewacja jest mniej podatna na gromadzenie się zabrudzeń, a domy zlokalizowane w pobliżu rzek czy jezior zdecydowanie bardziej narażone są na osadzanie się glonów i grzybów.

Dlaczego warto regularnie dbać o elewację? Czyszczenie budynku sprawia, że prezentuje się on nienagannie i jest wizytówką domu. Utrata walorów estetycznych to jednak nie jedyny powód, dla którego powinno się dbać o elewację. Zabrudzenia typu grzyby i pleśń są zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia i mają duży wpływ na trwałość i żywotność ścian.

Na czym polega mycie elewacji?

Niezawodną i najpopularniejszą metodą mycia elewacji jest myjka ciśnieniowa. Kolejnym etapem jest zabieg odkażający i zastosowanie preparatów grzybobójczych. Profesjonalne firmy na co dzień zajmujące się myciem elewacji zabezpieczają powierzchnię budynku przed ponownym osadzaniem się zanieczyszczeń. W razie potrzeby malują ją farbą lub preparatem impregnującym. Z uwagi na ochronę środowiska i coraz większą świadomość ekologiczną usługodawcy stosują w swojej pracy bezpieczne środki, które nie mają negatywnego wpływu na ludzkie zdrowie, nie niszczą trawników i roślin znajdujących się w pobliżu budynku.

Author: dobrespolki.com.pl