Obsługa prawna firm ułatwia prowadzenie niewielkiego biznesu

Prowadzenie niedużej firmy często uniemożliwia zatrudnienie własnego prawnika i stworzenie osobnego działu prawnego. Jednocześnie nawet niewielkie przedsiębiorstwa mogą liczyć na wsparcie kancelarii w wielu kwestiach, jeżeli zdecydują się na skorzystanie z profesjonalnej obsługi prawnej firm. Sprawdź, co zyskuje się w ramach tej usługi.

 

1. Obsługa prawna firm – na czym polega?

2. Gdzie szukać kancelarii oferującej obsługę prawną firm?

3. Kto powinien skorzystać z obsługi prawnej firm?

 

Zatrudnienie prawnika na etat to spory wydatek, dlatego jedynie największe przedsiębiorstwa mogą zdecydować się na taki krok. Pozostałe firmy decydują się na usługę, dzięki której korzystają z pomocy prawnej w zróżnicowanym zakresie w zależności od własnych potrzeb. W ramach obsługi prawnej firm uzyskują wsparcie w każdej sytuacji, która ma wpływ na dalsze działanie przedsiębiorstwa. Czym jest obsługa prawna firm i jaki jest jej cel?

 

Obsługa prawna firm – na czym polega?

 

Obsługa prawna firm jest usługą elastyczną, dopasowaną do rzeczywistych potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Jeżeli potrzebuje się wsparcia prawnika w prowadzeniu działalności, z pewnością jest to usługa, z której można skorzystać, by rozwiązać konkretny problem. Obsługa prawa firm obejmuje pomoc w zakresie przygotowywania i opiniowania umów, rozwiązywania sporów z pracownikami lub kontrahentami, a także w sporach z pacjentami, jeżeli klientem kancelarii jest placówka medyczna. Dodatkowo w ramach usługi można uzyskać pomoc w przypadku przekształcania jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę. Kancelaria Adwokacka może również reprezentować swoich klientów przed różnymi organami administracji publicznej, w sądzie oraz w Urzędzie Skarbowym lub ZUS-ie. Prawnik ponadto może wspierać lekarzy i pracowników placówek służby zdrowia w trakcie postępowania sądowego dotyczącego np. błędów medycznych.

 

Gdzie szukać kancelarii oferującej obsługę prawną firm?

 

Kancelarie oferujące obsługę prawną firm powinny specjalizować się w co najmniej kilku gałęziach prawa. Wybierając prawników, z którymi rozpocznie się współpracę, powinno się zwrócić szczególną uwagę właśnie na ten aspekt. W profesjonalnej kancelarii uzyska się wsparcie zgodnie z oczekiwaniami – można korzystać z obsługi prawnej w określonej liczbie godzin w miesiącu lub zdecydować się na konkretne usługi, za które dokonuje się płatności zgodnie z ustalonym wcześniej cennikiem.

 

Poszukując kancelarii do obsługi prawnej firmy, powinno się sprawdzić, czy wybrane biuro ma doświadczenie we współpracy z przedsiębiorstwem działającym w określonej branży. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku niszowej działalności lub prowadzenia placówki medycznej, w której może pojawić się konieczność poniesienia odpowiedzialności za błędy lekarskie. Brak doświadczenia w tym zakresie lub znajomości prawa dotyczącego danej branży może mieć poważne konsekwencje dla firmy, która zdecyduje się na obsługę prawną w nieodpowiedniej kancelarii.

 

Kto powinien skorzystać z obsługi prawnej firm?

 

Obsługa prawna firm jest kierowana do wszystkich przedsiębiorstw, które oczekują profesjonalnej pomocy adwokatów, lecz z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą prowadzić własnego działu prawnego. Obsługę prawną firm powinni rozważyć zwłaszcza ci przedsiębiorcy, którzy zajmują się handlem międzynarodowym lub biorą udział w wielu przetargach. Dzięki możliwości skorzystania z opiniowania umów i reprezentacji przedsiębiorstwa przed różnymi organami administracji publicznej, prowadzenie biznesu stanie się dla nich o wiele łatwiejsze.

Author: dobrespolki.com.pl