Czym są płyty OSB?

Czy wiesz czym jest płyta osb? Jak można ją stosować? Jakie są jej rodzaje oraz właściwości fizyczne? Płyta OSB jest jedną z najpopularniejszych płyt drewnopochodnych dostępnych na rynku. Jej popularność związana jest z dużą wytrzymałością oraz uniwersalnością. Tego rodzaju płyty można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, więc szukając niedrogiego materiału do budowy i wykończenia domu, koniecznie należy zastanowić się nad wyborem OSB. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na ich temat, koniecznie przeczytaj ten materiał i znajdź odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Czym są płyty OSB?

Na początku warto sobie powiedzieć czym właściwie są płyty OSB. Płyty OSB to płyty drewnopochodne o dużej twardości. Płyty są odporne na zniszczenia oraz po odpowiednim zabezpieczeniu również są odporne na działanie wody oraz innych czynników atmosferycznych.

Z czego zrobione są płyty OSB?

Z czego zrobione są płyty OSB? To przede wszystkim duże wióry drewniane, które połączone są pod wysokim ciśnieniem przy pomocy specjalnych klejów oraz żywic. Na rynku dostępne są różne rodzaje płyt OSB, które różnią się od siebie cechami fizycznymi.

Jakie są rodzaje płyt OSB i na czym polega podział?

Na rynku możemy znaleźć płyty: OSB1, OSB2, OSB3 i OSB4. Ten podział wynika przede wszystkim z przeznaczenia płyt oraz ich odporności na działanie wody oraz innych czynników. Dodatkowo, na rynku znajdziemy również płyty, których podział wynika z zakończenia krawędzi.

Do czego można wykorzystać współcześnie płyty OSB

Płyty OSB to materiały budowlane o szerokim zastosowaniu. Można wykorzystać je podczas budowy domków narzędziowych, altanek, czy szop. To również idealny materiał wykończeniowy podczas budowy. Z płyt OSB z powodzeniem można wykonać trwałe poszycia dachowe, czy podłogi. To również dobra propozycja na wykonanie mebli do domu oraz ogrodu. Wiele osób również stosuje płyty OSB do wykonania budżetowych schodów w domu. Płyty przydają się również podczas procesu budowy.

Author: dobrespolki.com.pl